ADİL KONUKOĞLU, TOBB’DA HEM KONSEY HEM KURUL ÜYESİ SEÇİLDİGaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde hem ‘’Sanayi Odaları Konseyi’’ hem de ‘’Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu’’ üyesi seçildi.
Toplam 365 oda ve borsa ve 1.3 milyonu aşkın üyesiyle Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olan TOBB’un Ankara’da gerçekleştirilen 69. Genel Kurulu’nda, 4 yıl boyunca görev yapacak yeni yönetimi belirlendi.
Seçime rakipsiz olarak giren Rifat Hisarcıklıoğlu, yeniden başkanlığı kazanarak güven tazeledi. Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra Konseyler, Yüksek Disiplin Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi de gerçekleştirildi.
GSO, Onursal Başkanı Abdukadir Konukoğlu ve 11 kişilik TOBB delegesiyle Genel Kurula katıldı.
GSO’dan 3 isim ‘’TOBB Sanayi Odaları Konseyi’’ne üye seçilmeyi başardı. Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi, ‘’TOBB Sanayi Odaları Konseyi’’ne girdi. Mustafa Topçuoğlu, aynı zamanda Sanayi Odaları Konseyi Başkan Yardımcısı oldu.
Bu arada, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, ‘’TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu’’ üyeliğine de seçildi.
-‘’GAZİANTEP’İ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ’’-
TOBB Başkanlığına yeniden seçilen Rifat Hisarcıklıoğlu ve Yönetim Kurulu’nu tebrik ederek, başarılarının devamını dileyen GSO Başkanı Adil Konukoğlu, bugüne kadar TOBB’da emeğe geçen herkese teşekkür etti.
Konukoğlu, ‘’Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından ve ekonomiye yön veren en önemli kurumlardan olan TOBB, yeni dönemde de önemli hizmetlere ve projelere imza atacaktır’’ diye konuştu.
Konukoğlu, TOBB’da konsey ve kurullarda görev alan Gaziantepli işadamlarının, Gaziantep’i en iyi şekilde temsil edeceğini vurguladı.
Ekonominin en önemli aktörlerden Gaziantep’in yatırım, üretim, ihracat ve istihdam artışıyla bölgede cazibe merkezi konumunu sürdürdüğüne işaret eden Konukoğlu, ‘’Gaziantepli sanayici, Türkiye’nin 2023 hedeflerine, dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi içerisine girme hedefine ulaşması için var gücüyle çalışmaya devam ediyor’’ dedi.

Source:
http://www.gso.org.tr/?gsoHaberID=2844

0 yorum: