ABDULKADİR KONUKOĞLU GSO ONURSAL BAŞKANI SEÇİLDİ

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Onursal Başkanı seçilen Abdulkadir Konukoğlu, GSO seçimlerinin kardeşlik içinde geçtiğini vurgulayarak, ‘’Ortak aklı sakın bozmayın. Yine hep beraberiz, her konuda birbirimize yardımcıyız’’ dedi.


GSO’nun geçtiğimiz günlerde yapılan seçimlerin ardından göreve gelen yeni yönetimi ilk Meclis Toplantısı’nı yaptı. Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.
Toplantıda, Gaziantep sanayisinin gelişimine ve kentin tanıtımına büyük katkılarından dolayı üyeler tarafından getirilen teklif üzerine, Abdulkadir Konukoğlu oybirliğiyle ‘’GSO Onursal Başkanı’’ seçildi.
Yeni seçilen Meclis Başkanı ve Divan Kurulu, Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelere hayırlı olsun dileklerini ileten Abdulkadir Konukoğlu, Oda’nın kuruluşunda bu yana çalışanları tebrik etti. Konukoğlu, şunları söyledi:
‘’Bu bir fedakarlıktır, arkadaşlar sizlerden de bu fedakarlıkları bekliyoruz. Son 5 günde 5 şehirde konuşma yaptım. Şunu gördüm ki, GSO’daki seçimler hakikaten kardeşlik içinde geçmiş. Herkes ‘Gaziantep’te bu işi nasıl beceriyorsunuz’ diye soruyor. Biz ortak akılla götürüyoruz, hep beraber karar veriyoruz ve Oda’dan tek ses çıkıyor diyoruz. Bugüne kadar böyle götürdük, bundan sonra da böyle götürmenizi sizlerden rica ediyorum. Ortak aklı sakın bozmayın. Yine hep beraberiz, her konuda birbirimize yardımcıyız. Bu görevler gelip geçicidir.’’
Oda’daki görev değişikliklerini bayrak yarışına benzeten Konukoğlu, Meclis üyelerine seslenerek, bu bayrağı taşırken Oda’nın ve memleketin faydasını düşünmelerini ve işlerini kendilerinden önce tutmalarını istedi.

-TOPÇUOĞLU: ‘’EKONOMİYE CİDDİ KATKILAR SAĞLAYACAK’’-
GSO’nun 2013-2017 yılı dönemi ilk Meclis Toplantısının ilk oturumunu açan Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu, Oda’nın kuruluşunda ve gelişiminde büyük emeği olan eski Meclis Başkanları M. Naci Topçuoğlu ve Abdulkadir Konukoğlu’na, eski Yönetim Kurulu Başkanları Sani Konukoğlu, M. Kamil Şerbetçi ve Nejat Koçer’e teşekkürlerini sundu, hayatını kaybedenleri rahmetle andı.
Yeni döneminde tüm Meclis üyelerinin katılımcı, sektörlerin sorunları ve Gaziantep’in gelişmesi için fikirlerini rahatlıkla paylaşacakları bir dönem olmasını dileyen Topçuoğlu, şunları kaydetti:
‘’Gelecek projeler, buradan çıkacak fikirlerle 2023 Türkiye hedefine daha sağlam adımlarla gideceğimize inanıyoruz. Özellikle 2023 hedeflerini yakalamak için GSO olarak, Gaziantep’te eğitimi seviyesinin yükseltilmesi konusunda ciddi çalışmalar yapmamız gerekiyor. Kadın işgücünün iş dünyasına ve sanayiye daha fazla katkı sağlayacak çalışmalar içinde olmalıyız. Üniversite-sanayi işbirliğinin daha da gelişerek devam etmesi ve orta vadede kalifiye eleman yetiştirme konusunda bizlere çok önemli görevler düşüyor. Bu Meclis’in, bu çalışmalarla Türkiye ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağına inanıyorum.

-ADİL KONUKOĞLU: ‘’TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ ÇOK DAHA PARLAK OLACAK’’-

Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu da konuşmasında, TİM tarafından açıklanan ‘’2012 Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçı Firma Araştırması’’nda Gaziantep’in altıncılık sırasından ikinci sıraya yükseldiğini, Gaziantep’in 71 firma ile İstanbul’un ardından ikinci sırada geldiğini vurguladı.
Konukoğlu, ‘’Bizden sonra İzmir, Kocaeli, Ankara, Bursa, Denizli, Adana, Manisa ve Hatay gibi şehirler geliyor. Bundan dolayı bütün ihracatçı sanayicilerimizi, hem yöneticilerini hem çalışanlarını, emeği geçen herkesi kutluyorum. Allah başarılarınızın devamını getirsin. İnşallah Gaziantep bundan sonra da ikincilikten geriye düşmeden bu liderliğini devam ettirir’’ diye konuştu.
Konukoğlu’nun bu sözleri, Meclis üyeleri tarafından alkışlarla karşılandı.
Gaziantep’in bu yıl Nisan ayında ihracatının yüzde 19 arttığını, en fazla ihracat yapan 6. il konumunda olduğunu anımsatan Konukoğlu, önümüzdeki dönemde ihracatlarının katlanarak artacağına inandığını söyledi.
Konukoğlu, Gaziantep’te bildirge veren işyeri sayısının Ocak-Şubat 2013 dönemi ortalamasının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,2 artarak 27 bin 605 olduğunu ve aynı dönemde sigortalı sayısının yüzde 17,8 artarak 234 bin 961 kişiye ulaştığını bildirdi.
Sigortalı işçi sayısındaki artıştan dolayı sanayicileri kutlayan Konukoğlu, ‘’Her geçen gün sigortalı işçi sayınız artıyor, hepinize teşekkür ederim. Sanayicilerimiz, işadamlarımız ve esnafımız, sigortalı çalışan sayısını artırdığı müddetçe bu ülkenin geleceğinin çok daha parlak olacağı inancındayım’’ sözlerine yer verdi.
Toplantı sırasında, Meclis Başkanlığı’na ‘’Eski Meclis üyelerinin bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak üzere kurulan Danışma Kurulu’nun kabul edilmesi’’ önerisi sunuldu. Yapılan oylama sonucunda, Abdulkadir Konukoğlu’nun da aralarında bulunduğu 58 kişiden oluşan Danışma Kurulu oybirliğiyle kabul edildi.

Source:
http://www.gso.org.tr/?gsoHaberID=2811

0 yorum: