GSO MESLEK KOMİTESİ VE MECLİS ÜYELİKLERİ SEÇİMİ

GSO MESLEK KOMİTESİ VE MECLİS ÜYELİKLERİ SEÇİMİ


Gaziantep Sanayi Odası’nda (GSO), Meslek Komitesi ve Meclis Üyelikleri seçimi sürüyor.
GSO hizmet binasında gerçekleştirilen seçimde, Oda’nın 3 bine yakın üyesi, 2013-2017 yıllarında Gaziantep ve Türkiye sanayisine yön verecek yönetim kadrosunu seçmek için sandık başına gitti.
Saat 09.00’da başlayan seçimde sanayiciler, 27 meslek grubunda 141 Meslek Komitesi üyesi ve 57 Meclis Üyesini belirleyecek. 22 Meslek Komitesi tek liste çıkarırken, 5 Meslek Komitesi ise çift listeyle yarışıyor.
Meclis Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu da üyesi oldukları, 10 Nolu ‘’Pamuk Elyafının Bükülmesi ve Pamuk İpliği İmalatı’’ meslek komitesinden oy kullandılar.
Seçimin hayırlı uğurlu olmasını dileyen Abdulkadir Konukoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, demokrasinin olduğu her yerde bazen çift listeler çıkabileceğini belirterek, şunları söyledi:
‘’Ama genelde bütün arkadaşlar çok sakin şekilde oylarını kullanıyorlar. Her seçimde yeni arkadaşlarda giriyor. Bu hem Gaziantep’in hem Gaziantep Sanayi Odası’nın ve Gaziantep Ticaret Odası’nda olan seçimin Gaziantep’e daha iyi bir ivme kazandıracağına inanıyoruz. Hepsine, yeni seçilecek arkadaşlara başarılar diliyorum.’’
Kendisinin yeni dönemde Meclis Başkanlığı’na aday olmadığını, ama Danışma Kurulu’nda bulunacağını hatırlatan Konukoğlu, ‘’Biz görevimizi yaptık, yeter artık dedik. Yaklaşık 20 yıldan beri, Sanayi Odası kurulduğundan beri uğraştık ve bu seviyelere getirdik. Bütün arkadaşlarla birlikte Gaziantep’i bu seviyeye getirdik. Biz ayrılmıyoruz. Her ne kadar aday değilsek de yine gönlümüz, kalbimiz he zaman kendileriyle bir arada atacak’’ diyerek duygularını dile getirdi.
-‘’GÜZEL BİR ORTAMDA SEÇİM YAPIYORUZ’’-
GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu da açıklamasında, güzel bir ortamda seçimleri yaptıklarını belirterek, göreve gelecek sanayici arkadaşlarla birlikte Gaziantep’e hizmet etmeye devam edeceklerini belirterek, ‘’Bundan sonraki dönemde çıtamızı daha yukarı çıkarmak için çalışacağız’’ diye konuştu.
Birlik ve beraberliğin önemine işaret eden Konukoğlu, Gaziantep’te birlik beraberlik içinde zaman taviz vermeden bugüne kadar ortak akılla çözdükleri konuları yine birlikte çözeceklerine inandıklarını vurguladı.
Gaziantep sanayisine ve bütün ticaret erbabına, seçimin hayırlı uğurlu olmasını dileyen Adil Konukoğlu, ‘’Katılan herkese de başarılar diliyorum. Demokratik bir seçim. Herkes bunun sonucunda ne olursa olsun kendi esnafları içinde, birlik beraberliklerini bozmamalılar. Bu seçimler gelip geçicidir. Ama kardeşlik, birlik beraberlik kalıcıdır. Önemli olan o’’ dedi.
 
Source:
http://www.gso.org.tr/?gsoHaberID=2795

0 yorum: