GSO’NUN SEÇİMLER ÖNCESİ SON MECLİS TOPLANTISI YAPILDI


Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Meclis Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, yeni dönemde meclis başkanlığına aday olmayacağı için oda üyelerine veda ederek, ‘’Herkes Gaziantep’e gıpta ediyor. Hepinize teşekkür ederim. Gaziantep sanayisini bugünlere getirdiniz’’ dedi.
GSO’nda 4 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek seçimler öncesinde son Meclis Toplantısı yapıldı.
Son 15 yıllık başkanlığı döneminde kendisine verdikleri destekler için teşekkür eden Konukoğlu, dün Adana’da bir toplantıya katıldığını ifade ederek, şunları söyledi:
‘’Herkes Gaziantep’e gıpta ediyor. Bunun nedeni sizlersiniz arkadaşlar. Herkesten çatlak ses çıksa o şehir gelişmez. O yönden hepinize teşekkür ediyorum. Gaziantep sanayisini bugünlere getirdiniz. Sanayi Odamızın gelişmesinde hepinizin tuzu var. Bu son 15 yılı kavga etmeden, birbirimizi kırmadan ve Türkiye’ye bir emsal olarak götürdük.’’
GSO’nun her konuda birlikte hareket ettiğini, diğer şehirlerdeki odalara benzemediğini vurgulayan Abdulkadir Konukoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ve bakanların nereye gitse Gaziantep’i örnek gösterdiğine dikkati çekti.
Gaziantep’in daha ileriye gideceğine eminim olduğunu anlatan Konukoğlu. Meclis’e yeni seçilecek üyelere başarılar diledi.
Kendisi ve birlikte görevini bırakan Meclis Başkan Yardımcıları Atilla Güner ve Mehmet Haratoğlu’nu ‘’üç silahşörlere’’ benzeten Konukoğlu, ‘’Üçümüzde gönlümüzle görevi size teslim ediyoruz. Biz belirli noktaya geldik, yarın sizlerde aynı olacaksınız. Önünüzü daima açarak gitmeliyiz ki, bu sanayi yukarı çıksın. El birliğiyle hareket edince hep Gaziantep kazanır’’ diye konuştu.
-‘’BAYRAĞI DAHA İLERİYE GÖTÜRECEĞİZ’’-
Yönetim Kurulu adına Meclis Başkanı ve Divan Heyetine teşekkürlerini sunan GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu da, ‘’Bize duyduğunuz güvenle, bütün arkadaşlarımızla birlikte burayı daha ileriye götürebilmek için var gücümüzle çalışacağız, aldığımız bu bayrağı daha ileriye taşıyacağız’’ diyerek söz verdi.
Gaziantep ekonomisiyle ilgili değerlendirmede bulunan Konukoğlu, Şahinbey-Polateli Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini, ayrıca Havaalanı OSB oluşumu için Valilik tarafından kurulan komisyondan olur çıktığını ve bakanlığa başvuru aşamasına geldiğini bildirdi.
Konukoğlu, ‘’İnşallah bu yıl içinde OSB’ye dönüşmüş olur. Orada şu anda alan genişletme çalışmaları başlamış durumda’’ diyerek, Meclis üyelerine gelişmeleri aktardı.

Son dönemde Türkiye genelinde ihracatta bir yavaşlama olduğunu anımsatan Adil Konukoğlu, Gaziantep’in sürekli yüzde 10’un üzerinde büyümesine rağmen mart ihracatının önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,3 artışla kapattığını, ama birçok şehrin ihracatının gerilediğine işaret etti.
Gaziantep’in Ocak-Mart ihracat artışının yüzde 10,5 olduğuna dikkati çeken Konukoğlu, en fazla ihracat yapan 6. il konumunu koruduklarını vurguladı.
Sanayi ürünlerinin ihracatını artırmak için işadamlarına görevler düştüğünü belirten Konukoğlu, Gaziantep’ten Ocak-Mart 2013 döneminde yapılan ihracatta Ortadoğu ülkelerine yüzde 3.2, AB ülkelerine yüzde 7.4, Afrika ülkelerine yüzde 20.4, Amerika ülkelerine yüzde 3, Asya ve Okyanusya ülkelerine yüzde 55.8, Eski Doğu Bloku ülkelerine yüzde 19, Türk Cumhuriyetlerine yüzde 25.7 ve diğer Avrupa ülkelerine yüzde 20,3 artış yaşandığını söyledi.

Konukoğlu, ocak ayında bildirge veren işyeri sayısının yüzde 10.6 ve sigortalı sayısının yüzde 18.4 arttığını ifade ederken, ‘’Bundan dolayı bütün sanayici arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Kayıtlı ekonomiye geçmenin en güzel örnekleri’’ sözlerine yer verdi.
-‘’GSO, TÜRKİYE’NİN ÖRNEK ODALARINDAN BİRİSİDİR’’-
Meclis üyelerine veda eden Meclis Başkan Yardımcısı Atilla Güner de ‘’Bu Oda’nın kıymetini bilin. Biz, başkanla beraber geldik beraber gidiyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum’’ dedi.
3 dönemdir görev yapan Mehmet Haratoğlu da teşekkürlerini sunarak, ‘’Abdulkadir Konukoğlu’na çok teşekkür ediyorum, mutlu şekilde birlikte görev yaptım. Adil Bey’e de çok teşekkür ediyorum. Bu Aile, Antep’e layık, insanlara, ülkesine önem veren bir aile. GSO, Türkiye’nin örnek odalarından birisi. Hepimiz birbirimize kardeşçe, sevgiyle, saygıyla bakıyoruz’’ diye konuştu.

Source:
http://www.gso.org.tr/default.aspx?gsoHaberID=2791

0 yorum: