İNGİLTERE BAŞKONSOLOSU’NDAN GSO’YA ZİYARETİngiltere’nin İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner ve beraberindeki heyet, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu’nu ziyaret etti.
Başkonsolos Turner, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Gaziantep’i gezdiklerini ifade ederek, tarihi dokusuna hayran kaldıklarını söyledi.
‘’İngiltere olarak Türkiye ekonomisini yakından takip ediyoruz’’ diyen Turner, Avrupa Birliği sürecinde Türkiye’yi desteklediklerini bildirdi.
Başkonsolos Turner, İngiltere ile işbirliği yapmak isteyenlerin, İngiltere Ticaret Odası’nın internet sitesinden faydalanabileceklerini de belirtti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu da konuk heyete, Gaziantep’in sanayi ve ekonomik yapısıyla ilgili bilgi verdi.
Gaziantep’in 2012 yılında yaklaşık 6 milyar dolar ihracat gerçekleştirdiğini hatırlatan Adil Konukoğlu, 2023 yılında 30 milyar dolar ihracat yapmayı hedeflediklerine dikkati çekti.
Sanayiciler olarak, olarak her zaman Gaziantep ve ülkemizin büyümesi için çalıştıklarını anlatan Konukoğlu, “Gaziantep çok hızlı gelişen bir şehir. 2023 yılında 350 bin kişiye istihdam sağlamayı ve tüm ülkelere ihracat yapmayı hedefliyoruz” dedi.
Konukoğlu, İngiltere ile ticari ve ekonomik işbirliğini geliştirmek adına yapılacak her türlü çalışmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.Konuşmaların ardından GSO Başkanı Adil Konukoğlu, ziyaretin anısına Başkonsolos Turner’e yöresel bakır işlemeli kahvedanlık hediye etti.

Source:
http://www.gso.org.tr/default.aspx?gsoHaberID=2778

0 yorum: