IAPP İSTANBUL 2012 BAŞLADI

"First IAPP İstanbul KnowledgeNet" başladı. 30-31 Ekim 2012 tarihlerinde İstanbul'da yapılacak olan Konferansın ilk günü açılış konuşmaları ve networking'e ayrıldı.


İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğreitm Üyesi Dr. Nilgün Başalp ve Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Yücel Saygın tarafından konferansa ilişkin açıklamaları takiben Tene&Associates Genel Müdürü Ömer Tene ve IAPP Europe Sorumlu Müdürü Rita di Antonio tarafından kısa açılış konuşmaları yapıldı.


Keynote konuşmalarının yapıldığı bölümde ise Adalet Bakanlığı Kanunlar Genel Müdürü Yüksel Hız tarafından "Yeni Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun Tasarısı"'nın değerlendirildi. Benim yaptığım konuşmanın içeriği ise "Veri Koruması Yasa Tasarısının Türkiye'nin Global Rekabet Gücü Açısından Önemi"'ne ilişkindi.


Halihazırda Başbakanlık'ta bulunan Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun Tasarısı'nın kamu, özel sektör, akademi ve sivil toplum temsilcileri ile detaylı olarak tartışılacağı 3 panel ise yarın gerçekleştirilecek.

0 yorum: